Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za jazdę po alkoholu Jazda po alkoholu 1 900x506

Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za jazdę po alkoholu

Na wstępie należy odróżnić sytuację, w której kierujący pojazdem znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, a zatem popełnił wykroczenie o którym mowa w art. 87§1 k.w, od sytuacji, w której znajdował się w stanie nietrzeźwości, popełniając przestępstwo z art. 178a§1 k.k.

O stanie po użyciu alkoholu mówimy, gdy jego zawartość w organizmie wynosi lub prowadzi do stężenia we krwi od 0,2 do 0,5 promila albo obecności w wydychanym powietrzu od 0,1 mg do 0,25 mg alkoholu w 1 dm³.

Stan nietrzeźwości występuje zaś, gdy zawartość spożytego alkoholu przekracza, bądź prowadzi do stężenia przekraczającego 0,5 promila we krwi lub obecności w wydychanym powietrzu 0,25 mg alkoholu w 1 dm³.

Zarówno za jazdę po użyciu alkoholu, jak i w stanie nietrzeźwości, Sąd może orzec wobec Ciebie zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, bądź pojazdów określonego rodzaju. Popełniając wykroczenie jazdy po użyciu alkoholu musisz się liczyć z możliwością orzeczenia przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do lat 3. Gdy jednak popełnisz przestępstwo, o którym mowa w art. 178a §1 k.k., Sąd orzeknie wobec Ciebie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od lat 3 do lat 15.

W niektórych okolicznościach, zarówno w przypadku popełnionego przez Ciebie wykroczenia, jak i przestępstwa, Sąd może nie tylko zmniejszyć czas trwania zakazu, lecz także w ogóle odstąpić od jego orzekania.

Skontaktuj się z nami, by szczegółowo przeanalizować Twoją sprawę i znaleźć najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. Doświadczenie w sprawach karnych pozwala nam twierdzić, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a propozycja funkcjonariuszy policji nie jest najlepszą możliwą opcją.

Napisz do nas na adres e-mail: biuro@clsa.pl

lub zadzwoń: 22 230 20 62

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Ogłoszenie dla akcjonariuszy

Zarząd Capital Lex Kancelaria Prawno-Podatkowa S.A. wzywa akcjonariuszy Spółki do złożenia dokumentów akcji w siedzibie Zarządu Spółki przy ul. Sienna